Результати розслідування причин події 28.09.2018

Комісія слідчо-оперативної групи Національної Поліції України та повноважні представники Державної служби з надзвичайних ситуацій завершили розслідування причин успішно ліквідованого 28 вересня 2018 року локального займання, що призвело до задимлення на території ЖК «Новопечерські Липки».

В офіційному звіті огляду будівельних конструкцій в зоні загоряння, проведеним Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва Мінрегіонрозвитку України, зазначено, що мінеральний утеплювач вентилювати фасаду в зоні примикання до вогнища спалаху не зазнав пошкоджень, не був оплавлений або пошкоджений під дією високої температури.

Загальний технічний стан несучих залізобетонних та металевих конструкцій, а також огороджувальних конструкцій – відноситься до категорії 1 (технічний стан конструкції або будівлі в цілому, характеризується відсутністю дефектів і пошкоджень, що впливають на зниження несучої здатності та експлуатаційної придатності, а також цілком прийнятний до нормальної експлуатації споруди).

Згідно з офіційним звітом займання сталося на покрівлі одноповерхової прибудови, площа спалаху склала близько 50 м2. При розгляді можливих причин локального пожежі інспектори ГСЧС виключили версії про самозаймання при необережному поводженні з відкритим вогнем. Найбільш вірогідною версією виникнення локального займання є потрапляння на покрівлю одноповерхової прибудови непогашеної цигарки або сірника. Поширенню вогню на покрівлі прибудови сприяла висока швидкість вітру.

Служби керуючої компанії ЖК «Новопечерські Липки» діяли згідно зі штатним протоколом, відразу після виявлення задимлення повідомили про інцидент державну пожежно-рятувальну частину. До прибуття до місця загоряння чергового караулу пожежно-рятувальної служби організована безпечна евакуація, доступ до пожежних гідрантів і забезпечена можливість безперешкодного під’їзду пожежного розрахунку. Оперативно загоряння було локалізовано і погашено.

В результаті спалаху ніхто не постраждав. Незначний збиток нанесений фасаду споруджуваного багатоповерхового будинку ЖК «Новопечерські Липки». Завдяки якісним матеріалам облицювання та утеплення фасадів, що використовуються при будівництві в ЖК «Новопечерські Липки», вдалося уникнути розповсюдження пожежі.

У ряді ЗМІ помилково повідомлялося про займання на верхніх поверхах будинку, що наразі будується. Дана інформація не відповідає дійсності і повністю заперечується офіційними звітами компетентних органів при розслідування інциденту.

Обслуговуючою компанією «Новосервіс» спільно з ГСЧС і забудовником найближчим часом заплановано проведення протипожежних навчань на території ЖК «Новопечерські Липки». Планується підвищити ефективність дій обслуговуючих служб при виникненні надзвичайних ситуацій, евакуації людей і забезпечення проїзду пожежних машин.

Назад